Rok szkolny 2020/21

Szanowni Rodzice!

1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 w tradycyjnej formie opieki, nauki i wychowania jednakże w innych warunkach organizacyjnych i w ścisłym reżimie sanitarnym. Funkcjonować będą wszystkie oddziały dla wszystkich wychowanków. W obecnym stanie pandemii i ciągle zmieniającej się sytuacji w kraju - przedszkole będzie przestrzegało procedur bezpieczeństwa w sposób radykalny i konsekwentny. Bardzo proszę Rodziców i Opiekunów, aby dostosować się do wymogów organizacyjnych placówki i wprowadzonych w niej procedur, obostrzeń, nakazów, zakazów itp. Z procedurami i zasadami funkcjonowania przedszkola zostaniecie Państwo zapoznani w postaci przekazania Wam odpowiednich pism w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola.

Listy dzieci z podziałem na grupy są wywieszone w budynku przedszkola tuż przy drzwiach wejściowych., informacji udziela również dyrektor przedszkola codziennie w godzinach 7.00 – 15.00. W sierpniu nie będzie zebrań grupowych z dyrektorem i wychowawcami oprócz zebrania z Rodzicami dzieci nowoprzyjętych, które odbędzie się w środę 26 sierpnia o godzinie 16.00 w ogrodzie przedszkolnym.

Każde dziecko, które przyjdzie do przedszkola od 1 września powinno być wyposażone w:

- obuwie zmienne – najbardziej pożądane: wsuwane lub zapinane na rzepy, zatrzaski itp. (nie klapki!)

- worek z ubraniami na zmianę – w razie zabrudzenia, zalania itp. - podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka

- bidon lub inną butelkę do wody do indywidualnego, wielorazowego użytku dla dziecka – podpisaną od spodu imieniem i nazwiskiem dziecka,

- mokre + zwykłe chusteczki higieniczne – podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

Wszystkie dzieci w przedszkolu będą używały jednorazowych ręczników i nie będą myły zębów. Nie należy więc przekazywać dzieciom bawełnianych ręczników czy szczoteczek.

O innych rzeczach i przyborach potrzebnych dzieciom w  danej grupie – nauczyciele poinformują Rodziców w formie ogłoszeń na stronie i FB przedszkola w piątek 28 sierpnia.

W sprawach dojeżdżania dziecka autobusem szkolnym do przedszkola – proszę kontaktować się telefonicznie z dyrektorem od dnia 28 sierpnia.

Jednym z obostrzeń, które będzie obowiązywało od 1 września w przedszkolu  - jest absolutny zakaz wstępu Rodzicom, Opiekunom i osobom obcym na teren budynku przedszkola. Rodzice będą przekazywać dzieci pracownikom przedszkola przy drzwiach wejściowych. Bardzo proszę o przygotowanie członków rodziny, jak i samych dzieci na tę okoliczność. Rodzice nowych dzieci będą mogli wejść na teren przedszkola tylko 1 września zachowując wymagane przez przedszkole procedury.

Postarajmy się o to, abyśmy byli przede wszystkim zdrowi i bezpieczni, a zależy to od Nas wszystkich: Dzieci, Nauczycieli, Pracowników i samych Rodziców.

Zapraszam dzieci do przedszkola 1 września.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach

Renata Wielgus