Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach

Kalendarium

Czwartek, 2021-05-06

Imieniny: Beniny, Filipa

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 588927
  • Do końca roku: 239 dni
  • Do wakacji: 50 dni

50-lecie Przedszkola

 

JUBILEUSZ 50-lecia PRZEDSZKOLA

     W dniu 09.06.2013r. w naszym przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość, związana z jubileuszem 50-lecia istnienia przedszkola oraz nadaniem imienia. Jubileusz rozpoczął się mszą św., którą celebrował z udziałem dzieci, rodziców, pracowników przedszkola i zaproszonych gości, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Trójcy w Białobrzegach  ks. kanonik Artur Hejda.

         

 

Po mszy świętej wszyscy zebrani goście przemaszerowali ulicami miasta, w asyście Orkiestry Dętej OSP w Białobrzegach na plac przedszkolny.

        

Tu powitała wszystkich dyrektor placówki Renata Wielgus. Następnie oddała głos przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Z. Łubińskiemu, który odczytał uchwałę dotyczącą nadania imienia placówce. Kolejnym punktem było odsłonięcie przez trójkę przedszkolaków tablicy z nową nazwą i logo przedszkola. Od tego momentu przedszkole nosi imię „Jaś i Małgosia”. 

     

Po odśpiewaniu przez przedszkolaków hymnu, głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi W. Banachowicz. Na ręce dyrektor R. Wielgus wręczył pamiątkowy grawerton 

 

         

oraz odznaczył pośmiertnie wieloletnią, zasłużoną nauczycielkę p. Marię Wojciechowską. Medale za zasługi na rzecz rozwoju miasta i gminy Białobrzegi otrzymały z rąk burmistrza wszystkie byłe i obecna pani dyrektor.

    

W tym momencie dyrektor R. Wielgus odczytała list i pokazała pamiątkowy grawerton jaki placówka otrzymała od byłej p. Dyrektor W. Burskiej, która ze względu na chorobę nie mogła przybyć na uroczystość.

 Dyrektorzy (według okresów zatrudnienia)                                                            

1. Wiktoria Wiesława  Burska 1959 - 1966

2. Irena Szmidt 1966 - 1969

3. Janina Pecelt  1969 - 1980

4. Irena Stępień 1980 – 1982   

5. Maria Papaj 1982 - 1988

6. Krystyna Krzesińska 1988 - 2003

7. Halina Sobstyl 2003 - 2008

8. Renata  Wielgus 2008 do nadal

 

     Z okazji obchodzonego jubileuszu została wydana książka o przedszkolu pt. „50-lat minęło, jak jeden dzień” 

    

O krótką recenzję książki został poproszony sekretarz Miasta i Gminy p. M. Siurnik. Pierwszy egzemplarz książki otrzymał jej autor p. Roland Wielgomas.

Miłym akcentem była wspólna zabawa na scenie, przy muzyce „Kółko graniaste - wiązanka” pierwszych absolwentów przedszkola.Pierwsi absolwenci przedszkola przy ulicy Targowickiej – rocznik 1956

1.    Bernat Henryk

2.    Drabarek Danuta

3.    Fornal Bożena

4.    Frączyk Grażyna

5.    Gałkowski Andrzej

6.    Gutkiewicz Maryla

7.    Jabłoński Sławomir

8.    Jędrusik Wiesława

9.    Karasiński Sylwester

10.  Kawecka Teresa

11.  Koperska Barbara

12.  Kosiec Teresa

13.  Kozak Waldemar

14.  Krzciuk Bogusław

15.  Krzemiński Seweryn

16.  Kucharska Elżbieta

17.  Kurowski Sylwester

18.  Lenartowicz Grażyna

19.  Leszczyńska Halina

20.  Młochowska Magdalena

21.  Pachniak Rafał

22.  Pikiewicz Czesława

23.  Popiel Małgorzata

24.  Stanisławiak Krzysztof

25.  Stępnikowski Sławomir

26.  Sulej Krystyna

27.  Ślufarska Elżbieta

28.  Traczyk Mirosława

29.  Trześniewski Waldemar

30.  Turczyn Krystyna

31.  Utkowski Marek

32.  Walasik Mieczysław

33.  Włodarczyk Alina

34.  Wrona Lidia

35.Zwierzykowska Teresa

 Przypomnieli oni sobie zabawy z okresu swojego dzieciństwa. Każdy z nich otrzymał od  obecnych  przedszkolaków pamiątkowy upominek. Oficjalną część zakończyły przemówienia zaproszonych gości.

      Najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości był program artystyczny z udziałem dzieci z wszystkich grup. Rozpoczęli go tegoroczni absolwenci przedszkola, którzy byli szczęśliwcami, ponieważ skończyli przedszkole w jubileuszowym roku szkolnym. Była to grupa VI z wychowawcą Haliną Sobstyl i grupa VII z wychowawcą Dorotą Mroziewicz. Obie grupy zaprezentowały swój pożegnalny występ zakończony „Polonezem”

 

         

.Następnie na scenę weszły dzieci z pozostałych grup z wychowawcami. W między czasie odbywała się prezentacja multimedialna dla zaproszonych gości pt. „Przedszkole dawniej i dziś”. Niespodzianką dla dzieci i gości był spektakl teatralny.                         

         

 Podsumowaniem udanej imprezy była zabawa pod chmurką  przy zespole muzycznym „Standard”, który rozgrzał zgromadzonych gości, grając najpopularniejsze piosenki z ostatnich lat. 

    

Osobą prowadzącą całą imprezę była Joanna Stachurska – znana prezenterka z radia ESKA Radom. Wśród wielu atrakcji towarzyszących imprezie szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz baniek mydlanych. W trakcie całej uroczystości przybyli goście mogli korzystać ze stoisk przygotowanych przez rodziców.

I tak sobie myślimy, że właśnie po to są Jubileusze, aby ocalić od zapomnienia cząstkę historii, połączyć różne pokolenia ludzi tworzących wizerunek Przedszkola, docenić dorobek i stworzyć Jego nowe oblicze. Wszystkim Nam to się udało i udaje.

Obecna kadra:

Renata Wielgus

Halina Sobstyl

Dorota Sikorska

Dorota Mroziewicz

Bogumiła Skrzek

Agnieszka Chruścińska

Magdalena Dębicka

Ewa Majewska

Małgorzata Kaczmarczyk

Edyta Łopuszyńska

 

"Z okazji Jubileuszu 50-lecia Przedszkola składamy życzenia sobie i wszystkim, którzy są współtwórcami osiągnięć pedagogicznych i sukcesów tego Przedszkola, a poprzez swoją codzienną pracę oraz zaangażowanie czynią z niego miejsce przyjazne dzieciom. Życzymy, aby Przedszkole Nr 1 w Białobrzegach im. Jasia i Małgosi było tak radosne – jak dzieci, a atmosfera tu panująca sprzyjała twórczej i efektywnej zabawie, nauce oraz mądremu wychowaniu".